У зв’язку чи в зв’язку як правильно?

Правильно У зв’язку, в зв’язку – обидва варіанти є правильними і рівноправними, використання “у” або “в” залежить від попереднього слова. Якщо попереднє слово в реченні закінчується на приголосну, для уникнення збігу приголосних важких для вимови використовують “у зв’язку”. В зв’язку з цими обставинами Отже, у зв’язку з вищенаведеним Відсутній на заняттях у зв’язку Перевірка в…

Усім чи всім як правильно?

Правильно Усім – за українським правописом вживається на початку речення перед приголосним, між приголосними та після паузи, що на письмі позначається комою, тире, двокрапкою. Усім дітям подарували нові іграшки. Генерал усім підлеглим зробив зауваження. Усім деревам потрібна побілка Всім – пишемо на початку речення перед голосним, після голосних. Всім учням роздали зошити Подруги всім серцем люблять своє…

Йти чи іти як правильно?

Правильно Йти, іти – обидва слова є правильними і рівноправними у використанні. Найчастіше використовується форма “йти”, оскільки вона підходить до більшості випадків і являється благозвучною. Для уникнення збігу приголосних в реченні може використовуватись варіант “іти”. Йти повільним кроком. Йти на роботу. Далі дороги немає, йти нікуди. Іти світ за очі. Тут іти нікуди, двері зачинені….

Учитель чи вчитель як правильно?

Правильно Учитель, вчитель – обидва слова є правильними і рівноправними у використанні. Слова мають абсолютно однакове значення. На практиці те або інше слово використовують в залежності від форми попереднього слова: якщо воно закінчується на голосний звук – вчитель, якщо на приголосний – учитель. Наш учитель нам дуже подобається Наша вчителька сьогодні не прийшла З днем…

Лютого чи люте як правильно?

Правильно Лютого – слово правильно пишеться тільки так. Це родовий відмінок слова “лютий”, існує тільки один варіант написання і вимови. Сьогодні третє лютого Завтра буде шосте лютого Шістнадцятого лютого Неправильно Люте, лютня

Костянтин чи Констянтин як правильно?

Правильно Костянтин – єдиний правильний варіант написання та вимови імені. Буква “н” на початку слова (як в російській мові “Константин”) не пишеться. Написання імені зафіксовано в усіх словниках української мови. Костянтин Іванович звернувся до громадян Батьки пишались Костянтином Всі пішли шукати Костянтина Костянтину подарували цінні речі Неправильно Констянтин, Константин, Костантин, Костятин, Констятин Важливо! В офіційних…

Києва чи Київа як правильно?

Правильно Києва – єдиний правильний варіант написання слова, родовий відмінок слова Київ. Слово підпадає під правила чергування “ї” (у відкритому складі) та “є” (в закритому складі), тому буква “ї” пишеться тільки у називному відмінку. Київ столиця України До Києва приїхали туристи з Польщі Історія Києва привертає увагу науковців Городяни пишаються Києвом У Києві проводяться змагання…

Кожен чи кожний як правильно?

Правильно Кожен, кожний – обидва варіанти є правильними і рівноправними, але на практиці частіше застосовується слово “кожен”. Це слово підходить до більшості випадків, “кожний” більше вживається у фразеологізмах. Кожен повинен робити свою справу Кожен будинок був йому знайомий Кожний раз доводиться робити все з початку

Каструля чи кастрюля як правильно?

Правильно Каструля – згідно із словниками української мови слово пишеться через букву “у” і не має інших варіантів. Ми купили нову каструлю Для приготування їжі нам потрібна каструля Велика каструля необхідна кожній родині Неправильно Кастрюля

Кілограм чи кілограмів, як правильно?

Правильно Кілограм, кілограмів – обидва варіанти вважаються правильними (родовий відмінок слова “кілограм”), але відрізняються випадки їх застосування. “Кілограм” пишеться і говориться, якщо слово застосовується до іменника з закінченням “-ів” у родовому відмінку (помідорів, бананів). В інших випадках слід писати і говорити “кілограмів”. Сім кілограм помідорів Десять кілограм бананів але Сім кілограмів м’яса Десять кілограмів борошна…