Ольга Кобилянська – «В неділю рано зілля копала»
Їй темніє в очах, в ухах дзвонить, потім стає якось так слабо… гаряче… глухо… гине. … Вітер змагається чимраз сильніше, збиває сніжини з дерев, колише хоч би і найвищими коронами до розгону, гуде лиховісне, а в воздусі розходиться широкий крилатий шум всього соснового лісу… Страшно тепер в лісі і глухо.