Тарас Бульба-Боровець – Армія без держави
Я не мав духової сили залишити польську землю, не віддавши ще одного поклону своєму воєнному міністрові. … Чи не краще було б залишити цих обох «приятелів» поки вони знесиляться в боротьбі і тоді дати народам Европи зажити вільним демократичним життям без обох соціялізмів – сталінського і гітлерівського?