Микола Олійник – Леся
Сил ставало тільки на те, щоб усвідомити фатальну неминучість смерті. … Я згодна: над Україною якийсь зосібний фатум, але й ті потерпають. … Такий наш фатум, що мусимо, коли е в тому потреба, гукати на майданах, сталити слово, щоб було крицеве, творити пісню — як промінь, що провіщає новий, світлий день.