ГРИГІР ТЮТЮНИК – ВОГНИК ДАЛЕКО В СТЕПУ
Ми з Василями затоптали вогонь — бува, вітер зніметься — і побралися нагору, піддержуючи діда попід руки. … По селу то є у декого півники, але ж спробуй по чути їх здалеку під завірюху, вітер чи відлигу, коли все робиться чорне і глухе. … Виходжу на шлях, пригнувши голову до грудей; вітер і сніг січуть по шинелі, як батогами.