Якби чи як би як правильно? У сполучнику «якби» наголос падає на склад «би», а сам сполучник можна замінити іншим – « … Якби кайдани перегризти, то гриз би потроху.
Віталійович чи Віталієвич як правильно? В офіційних документах слід обов'язково використовувати той варіант, який зафіксований в паспорті людини, так як фактично ці дві форми в юридичному сенсі вважаються різними іменами.
Горизонту чи горизонта як правильно? В українській мові існують певні закономірності, відповідно до яких закінчення "-у" у родовому відмінку мають більшість іменників чоловічого роду, що означають місце, простір тощо (світу, степу, лугу).
Питання чи запитання як правильно? Правильно Питання – вживаємо тоді, коли йдеться про проблему або справу, яку потрібно вирішити. … Іван не знав, як відповісти на запитання вчителя.
З розгону чи зрозгону як правильно? Маємо писати цей прислівник окремо, оскільки іменник, який входить до його складу залишає за собою всі свої властивості та значення в словосполученні і реченні. … А чи пам’ятаєш ти ті часи, коли ми з тобою з розгону могли стрибнути у річку.
Передержанець Posted on by / 0 Comment переде́ржанець – іменник чоловічого роду, істота (той, хто когось приховує) відмінок однина множина називний переде́ржанець переде́ржанці родовий … переде́ржанці, переде́ржанцю на/у переде́ржанцях кличний переде́ржанцю переде́ржанці [іст.]
Віссю чи віс’ю як правильно? Правильно Віссю – неістота, іменник жіночого роду в орудному відмінку однини, відповідає на питання (чим?). … …позначення роздільної вимови в словах тільки після губних приголосних та (р) перед я, ю, є, ї, то в перевіреному слові він не вживається. … Посередині ферми стояв віз із зламаною віссю.
Тимофіївна чи Тимофієвна як правильно? В офіційних документах слід обов’язково використовувати той варіант, який зафіксований в паспорті людини, так як фактично ці дві форми в юридичному сенсі вважаються різними іменами.
Попри все чи попривсе як правильно? Правильно Попри все – попри – складний прийменник утворений із двох простих прийменників – ( … Що ж то виходить, попри все зроблене мною, моя робота тепер не відповідає сучасним вимогам?
Сергіївна чи Сергієвна як правильно? В офіційних документах слід обов'язково використовувати той варіант, який зафіксований в паспорті людини, так як фактично ці дві форми в юридичному сенсі вважаються різними іменами.